Ünlü CEO: Yüzde 12.000 Yapmadan O Kripto Paradan Alın!

MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, en büyük kripto para Bitcoin’e olan sarsılmaz inancıyla bilinen bir isim. Son dört yıldır şirketi, elindeki tüm nakdi Bitcoin ile değiştirme ve hatta daha fazla Bitcoin satın almak için borçlanma stratejisini uygulamaya koydu. Bugün MicroStrategy, toplam Bitcoin arzının yaklaşık %1’ine sahip.

Kripto para hayranı Saylor’dan yeni yorumlar

Michael Saylor’dan daha büyük bir Bitcoin (BTC) fanatiği olduğunu iddia edebilecek çok az kişi var. MicroStrategy’nin CEO’su adeta bir Bitcoin evangelistine dönüştü. Şirketi, son dört yılda elindeki tüm nakdi Bitcoin ile değiştirme ve hatta daha fazla Bitcoin satın almak için borca girme stratejisine girişti. Bugün MicroStrategy, toplam Bitcoin arzının yaklaşık %1’ine sahip. Bazıları için bu aşırı bir hamle gibi görünse de, Saylor’ın Bitcoin stratejisi, her şey plana göre giderse kendisini ve şirketini milyarder yapabilir. Özellikle Bitcoin, Saylor’un son tahminine ulaşırsa, bu şu anki fiyatından %12.000’lik bir artışa tekabül eden coin başına 8 milyon dolar anlamına gelir.

Saylor, dünyanın kripto parası Bitcoin’in tarihi hızını neden ve nasıl koruyabileceğini bu şekilde açıklıyor. Geçtiğimiz hafta sonu Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Prag’da Avrupa’nın en büyük Bitcoin konferansı düzenlendi ve açılış konuşmacılarından biri de Michael Saylor’du. “HODLing’in 21 Kuralı” başlıklı konuşmasında Saylor, Bitcoin’e yatırım yapmanın incelikleri, öğrendiği dersler ve tabii ki biraz da spekülasyon hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Saylor konuşmasında birkaç noktaya değindi, ancak en ilgi çekici olanı Bitcoin’in basitliğini ve rolünü vurgulamasıydı (ve kripto paranın neden coin başına 8 milyon dolara ulaşabileceğini düşünüyordu).

Bitcoin, 1-numara “güvenli liman” varlığı

Saylor’un gözünde Bitcoin, birinci sınıf güvenli liman varlığıdır. Merkeziyetsiz ve neredeyse aşılması imkansız ağı, Bitcoin’i şu anki finansal sistemde yaygınlaşan manipülasyona karşı bağışık hale getiriyor. Başka bir deyişle, yatırımcılar, Bitcoin’e yatırdıkları zor kazanılmış paralarının ihtiyaç duyduklarında orada olacağından emin olabilirler, üstelik zaman geçtikçe muhtemelen daha değerli hale gelecekler. Bunun nedeni, yalnızca 21 milyon Bitcoin yaratılacak olması ve Bitcoin’lerin piyasaya giriş hızının “halving” sayesinde azalmasıdır.

Saylor, şu anki dünyada ekonomi ve piyasaların, kendilerini denetleyen düzenleyiciler ve kurumlar tarafından yönlendirildiğini, zorlandığını ve manipüle edildiğini söyledi. Bunun kaçınılmaz olarak, enflasyona, sürekli artan borca ve sürekli değişen politikalara eğilimli bu haksız oyunda oynamak zorunda bırakılanlara zarar verdiğine inanıyor.

Ancak Bitcoin ile bir çıkış yolu var. Yatırımcılar, yalnızca 21 milyon coin olacağından, yaklaşık her dört yılda bir halvinglerin gerçekleşeceğinden ve kim başkan, başkan yardımcısı veya bir kurum müdürü olursa olsun hiçbir şeyin değişmeyeceğinden emin olabilirler. Saylor, dünyanın bu paradigmayı (örnek model) değişimi fark etmeye başladığına inanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir