Mehmet Demirkol, Beşiktaş’ın En Güçlü Teknik Direktör Adayını Açıkladı

Bu sezon ligde istediğini bulamayan Beşiktaş, yeni sezona iddialı bir kadro ve teknik direktör ile başlamak için çalışmalarında gaza bastı. Bu sezon 5 farklı teknik adam ile çalışan Siyah-Beyazlı kulüp, yeni hoca arayışlarına devam ederken, Socrates Dergi YouTube kanalında ünlü yorumcu Mehmet Demirkol, gündemdeki en güçlü adayı açıkladı.

“ŞU ANDA EN ÖNE ÇIKAN İSİM”

Mehmet Demirkol, “Şu anda en öne çıkan isim ilginç bir şekilde Şenol Güneş. Bir yabancının hemen buraya uyum sağlaması mümkün değil. Zaten buraya star bir yabancıyı getirmek, gelecek vaad eden hocalardan birini getirmek zor. İki anlamda zor, ikna etmek çok zor artık.

Büyükekşi döneminde yaşanan şeyleri onlar bizlerden daha iyi görüyorlar. Arda Güler, Türkiyedeki olaylar hakkında konuşulunca dalga geçiliyor benimle diyor. Bunları gören insanların hemen Türkiye’ye gelmesi çok basit değil. Böyle bir ismi getirmek çok zor, üstüne getirip ikna etmek çok zor” şeklinde konuştu.

“ŞENOL GÜNEŞ’E İÇERDEN ÇOK DESTEK VAR”

Beşiktaş’ta öne çıkan adaylardan bahseden Mehmet Demirkol, “O yüzden de akla otomatik olarak gelen iki isim Şenol Güneş ve Sergen Yalçın oluyor. Galiba Şenol Güneş’e daha çok destek var içeride” ifadelerini kullandı.

“BU İKİ İSMİN BERABER ÇALIŞMASI KOLAY DEĞİL”

Konuşmasını sürdüren Demirkol şunları söyledi: “Orada da soru işareti şu, Samet Aybaba sportif direktörken nasıl çalışacaklar? Kolay değil bu iki ismin beraber çalışması, Şenol Güneş zaten sportif direktör sevmez. Kendisine zamanında Trabzonspor’un bütün organizasyonunun başına geçmesi teklif edilmişti fakat Şenol Güneş bunu istemiyor. Sahada olmak istiyor”

“ŞENOL GÜNEŞ GELİRSE AYBABA, YÖNETİM KATINA ÇIKAR”

Demirkol, “Bu yüzden sanırım eğer Şenol Güneş gelirse Samet Aybaba daha çok yönetim katına çıkacak. Arada çok bağlantı olmayacak. Bütün bunlara rağmen Beşiktaş’ın bir sportif direktör arayışı var. O da muhtemelen Avrupa bağlantısı olan, Almanya kökenli bir Türk olabilir gibi duruyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir