CANLI Gözler CHP Genel Merkezi’nde! Erdoğan’dan 18 yıl sonra tarihi ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 18 yıl aranın ardından CHP Genel Merkezi’ne gidiyor. Erdoğan’la CHP Genel Başkanı Özgür Özel, kırk gün sonra ikinci kez bir araya geliyor. Görüşmenin saat 16.00’da başlaması bekleniyor.

Tarihi ziyaretteki gelişmeleri anbean aktarıyoruz…

15:20 11 Haziran 2024

MAKAM ODASINDA DEĞİŞİKLİK YOK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçim sonrası siyasette başlayan normalleşme rüzgarı kapsamında 2 Mayıs’ta kendisini AK Parti Genel Merkezi’nde ziyaret eden CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e, beklenen iade-i ziyaretini bugün gerçekleştiriyor. Erdoğan, 18 yıllık bir aradan sonra ikinci kez CHP Genel Merkezi’nde ağırlanacak. Erdoğan’ın iade-i ziyaretinin, İYİ Parti eski Genel Başkanı Meral Akşener ile sürpriz buluşmasının hemen akabinde gerçekleşiyor olması da siyasette tüm gözlerin bugünkü görüşmeye çevrilmesine yol açtı. Özel, Cumhurbaşkanı’nı CHP Genel Merkezi’nde 12. katta bulunan makamında ağırlayacak. Edinilen bilgiye göre, ziyaret için Özel’in makam odasında herhangi bir dekorasyon değişikliğine gidilmedi. Odada aynı hizada ve yan yana bulunan iki tekli koltuğun birinde Özel, diğerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan oturacak.

15:19 11 Haziran 2024

ELİTAŞ VE TAN OLACAK

Görüşmede 2 Mayıs’taki ilk görüşmede olduğu gibi Erdoğan’a Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş’ın, Özel’e ise emekli büyükelçi İstanbul Milletvekili Namık Tan eşlik edecek. Elitaş ve Tan, makam odasında karşılıklı bulunan iki kanepede oturacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın arkasında üzerinde Cumhurbaşkanlığı Forsu bulunan Türk Bayrağı, Özel’in arkasında da CHP bayrağı olacak. Erdoğan’ın ziyareti sırasında Genel Merkez’in önündeki bayrak direklerinden birine de Cumhurbaşkanlığı forslu Türk Bayrağı çekilecek. CHP Genel Merkezi’nde gelen konuklara çay ve kahvenin yanında mor reyhan çayı da ikram ediliyor. Cumhurbaşkanı’na da arzu etmesi halinde mor reyhan çayı ikramında bulunulacak. Genel Merkez’de mesir çayı, keçi boynuzu çayı da tüketiliyor.

15:18 11 Haziran 2024

ÖZEL, ERDOĞAN’I UĞURLAYACAK

Özel, Cumhurbaşkanı’nı Genel Merkez’in girişinde karşılayacak. Erdoğan ve Özel basın mensuplarına fotoğraf verdikten sonra asansörle 12. kata çıkacak. Özel, ziyaret bittikten sonra da Erdoğan’ı uğurlayacak.

15:18 11 Haziran 2024

GÜNDEMDEKİ EN ÖNEMLİ BAŞLIKLAR

Özgür Özel’in, Cumhurbaşkanı’yla yapacağı görüşmede gündeme getireceği en önemli başlıklar “emekli maaşı” ve “asgari ücret” ile başta açıklanan çay ve buğday taban fiyatları olmak üzere çiftçilerin sorunları olacak. Özel’in dosyasında Hakkari Belediye Başkanlığı’na kayyum ataması ile Adalet Bakanlığı önünde oturma eylemi yapan Emine Şenyaşar’ın durumu da yer alacak. Özel, Cumhurbaşkanı eğer konuyu gündeme getirmezse, yeni anayasa konusunu açmayacak.

Canlı Anlatım Özeti

  • MAKAM ODASINDA DEĞİŞİKLİK YOK
  • ELİTAŞ VE TAN OLACAK
  • ÖZEL, ERDOĞAN’I UĞURLAYACAK
  • GÜNDEMDEKİ EN ÖNEMLİ BAŞLIKLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir